داستان ما

ایده اولیه ی کار شرکت پرتو نواندیشان آران، حدودا سال ۱۳۹۴ شکل گرفت. ایده ساده ای بود و برحسب نیازی که بنده به عنوان مدیر مدرسه با حدود ۲۰ سال سابقه فعالیت در بخش های مختلف اداری و آموزشی وزارت آموزش و پرورش احساس کردم .

موضوع اهمیت زمان و ابزار مناسب در ارتباط خوب معلم با والدین و تأثیر آن بر پیشرفت دانش‌آموز بود
وقتی که کار مدیریت مدرسه رو شروع کردم، بعداز مدتی متوجه شدم که در جریان اطلاع رسانی وضعیت آموزشی و رفتاری دانش آموزان به خانواده ها یه شکاف زمانی هست، که باعث میشه اختلاف نظرهایی بین خانواده و مدرسه پیش بیاد (مثلا اگر وضعیت درسی و رفتاری فرزندم رو زودتر به من گفته بودید ، الان اوضاع فرزندم به اینجا کشیده نمی شد و….) و اینکه خیلی از اولیا واقعا دوست داشتند که برای آگاهی و کمک به فرزندانشون، از عملکرد فرزندشون در حداقل زمان ممکن اطلاع داشته باشند.
همچنین خیلی از زحمات ما و همکاران ما بخاطر نداشتن مستندات قابل دفاع، زیر سوال می رفت. 😔
این شد که تصمیم گرفتم یه برنامه طراحی کنم که تمام اطلاعات آموزشی و رفتاری دانش آموزان رو به صورت آنلاین به اطلاع اولیاء برسونه تا با آگاهی از این اطلاعات برای مداخله های بهنگام استفاده کنند.
پرتو نو اندیشان آران
پرتو نو اندیشان آران
خدا رو شکر ظرفیت های طراحی نرم افزارها رو در کنار خودم داشتم و زمانی که ایده خودم را مطرح نمودم، مورد استقبال دوستان برنامه نویسم قرار گرفت و ما بعداز حدود دو سال کار پژوهشی و برنامه نویسی نسخه اولیه نرم افزار نابو رو ارائه کردیم و با سپاس بیکران از خداوند منان، مورد استقبال مدارس قرار گرفت و با نظرات تخصصی مدیران و معلمان دلسوز و همراه، روز به روز نرم افزار ما کامل تر شد. امروز که در خدمت شما هستیم یکی از جامع ترین نرم افزارهای خدمات مدیریتی – آموزشی مدارس رو طراحی نمودیم و افتخار داریم بالغ بر ۲۰ هزار کاربر فعال، فقط از این نرم افزار ما استفاده می نمایند .فعالیت رسمی ما از سال ۱۳۹۷ شکل گرفت و ما برای توسعه و خدمات رسانی بهتر، شرکت پرتو نوانیشان آران را به ثبت رسوندیم.
در حال حاضر شمار محصولات ما بالغ بر شش نرم افزار در حیطه ها خدمات آموزشی – خدمات شهری و خدمات شهروندی و … می باشد که در قسمت محصولات توضیحات لازم برای هرکدام ارائه شده است.

چرا نام آران را برگزیده ایم ؟

اسم آران به معنی دارای طبیعت گرم، جایگاه مقدس معنی شده است. ولایتی که گنجه و بردع از اعمال آنست. گویند معدن طلا و نقره در آنجاست.آران یک از اسامی اصیل ایرانی و نام شهری قدیمی است که قباد بنا نمود. نامی که در آن تکرار دو بار حرف الف به خوش آوایی و لطافت آن افزوده است.